Průvodce

Jak pečovat o nábytek?

Ačkoli by se mohlo zdát, že technologický pokrok slouží k prodloužení životnosti výrobků, opak je často pravdou. Ve společnosti ScandicSofa dbáme na kvalitu, oceňujeme přínos našich zaměstnanců a myslíme na pohodlí nábytku ve skandinávském stylu. Je pro nás důležité, aby splňoval rozmanité požadavky a aby dlouho sloužil. Jak pečovat o čalouněný nábytek, aby vypadal dobře po mnoho let?

Jak dbać o meble?

PEVNÁ DŘEVĚNÁ KONSTRUKCE

Náš nábytek je vyroben z bukového dřeva, které se vyznačuje odolností a stabilitou. Péče o rám není složitá, stačí jej pravidelně otřít suchým hadříkem. Dřevo nemá rádo vlhkost, proto se vyhněte čištění na mokro. V případě, že musíte nábytek omýt, nezapomeňte nohy a rám důkladně osušit čistým hadříkem. Používejte přípravky určené na dřevo, jako jsou čisticí prostředky, oleje nebo vosky. Zvolte ten, kterým byl váš nábytek ošetřen poprvé. Údržba po vysávání a mytí je velmi důležitá pro vyživení dřeva a obnovení jeho lesku. Je to také účinný způsob, jak se vypořádat se škrábanci, které vznikají v průběhu let. Pravidelné ošetřování je vynikající ochranou před dalším mechanickým poškozením, proto je dobré na něj pamatovat.

VYSOKÁ KVALITA POTAHOVÝCH MATERIÁLŮ

Víme, že v případě čalouněného nábytku je nejdůležitější vysoká kvalita čalounění. Při výběru přírodních vláken, jako je len a bavlna, si však musíme uvědomit, že tyto tkaniny jsou náročné na péči, protože se snadněji mačkají a reagují na vnější vlivy. Povrch látky je jemný a náchylný k poškození. Existují skvělé alternativy přírodních tkanin, které jsou stejně příjemné jako ty přírodní a v široké škále barev. Jedná se o syntetické tkaniny nebo tkaniny se směsí přírodních vláken, které jsou odolné vůči nečistotám, protože ty do nich nepronikají a lze je velmi snadno odstranit čistou vodou. Mezi tyto látky dostupné v naší nabídce patří: Fiber Guard (Colourwash, Braveheart a Deluxe), a také vysoce kvalitní velury se snadnou údržbou (Napoli, Piano, Sofia, Charles, Ton, Vocal). Vlákna těchto tkanin jsou již ve fázi výroby potažena speciálními molekulami, které ztěžují vstřebávaní rozlitých látek.

JAK PÉČOVAT O PŘÍRODNÍ TEXTILIE?

Záhyby - pokropte vodou a nechte zaschnout. Odstraňování nečistot - jemné čištění vodou pouze na větší ploše, nikdy ne bodově. Vyhnete se tak změně barvy. Nedoporučujeme používat chemické prostředky. U látek s vlasem musíme pamatovat na jejich pravidelnou péči. U tohoto typu látek jsou vlákna používáním zohýbané (např. v místě, kde sedíte), proto je třeba nábytek napařovat žehličkou ze vzdálenosti 2-3 cm a česat měkkým kartáčem ve směru vlasu, dokud není vidět uspokojivý výsledek. Ošetření je třeba provádět pravidelně a dbát na to, aby se na tkanině neusazoval prach a nečistoty. Nezapomeňte, že žehličku nesmíte pokládat na povrch látky!

JAK PEČOVAT O LÁTKY FIBER GUARD?

Naprostou většinu skvrn snadno odstraníte: od kuličkového pera po bláto, kávu, červené víno i kečup. Skvrny se čistí vodou a odolné nečistoty mohou vyžadovat malé množství obyčejného mýdla a vlhký hadřík. Potahové látky by se neměly prát v pračce. Nedoporučujeme používat chemické prostředky obsahující petrolej, alkohol nebo jiná rozpouštědla. Textilie Fiber Guard by měly být vysávány kartáčem s přírodními štětinami nebo nástavcem na čištění čalounění.

JAK PEČOVAT O SNADNO ČISTITELNÝ VELUR?

Čištění spočívá v pravidelném vysávání povrchu pomocí nástavce s měkkými štětinami. Případné skvrny je třeba postříkat vodou a setřít měkkým hadříkem. Odolné skvrny lze odstranit vlhkým hadříkem a malým množstvím jemného mýdla. Neperte v pračce ani nepoužívejte chemické čisticí prostředky, které mohou látku poškodit.

JAK PÉČOVAT O LÁTKOVÉ ČALOUNĚNÍ?

V závislosti na tom, pro jaký vrchní materiál se rozhodnete, získáte výrobek s různou odolností. To však neznamená, že se mu v blízké budoucnosti něco přihodí. Chceme vám ukázat, jak se o něj starat, aby si co nejdéle zachoval vzhled jako v den, kdy jste ho koupili.

Především nezapomeňte používat nábytek v souladu s jeho účelem. V případě dětí a domácích mazlíčků to není vždy možné, ale bude to vyžadovat intenzivnější čištění. Nepoužívejte chemické prostředky, zapomeňte na praní v pračce:

  1. Prach a pyl můžete odstranit vhodným nástavcem vysavače nebo ručním kartáčem s přírodními štětinami.
  2. Jemné skvrny odstraňte vodou.
  3. Jednejte okamžitě, rozlité látky odstraňte savým hadříkem a pevné nečistoty tupým předmětem.
  4. Netřete skvrnu příliš intenzivně, aby nedošlo k odbarvení.
Jak dbać o meble?

Co ještě stojí za připomenutí?

Pokud neplánujete nábytek ihned po doručení používat, nezapomeňte jej uložit na suché místo. Vlhké prostory negativně ovlivní látku a mohou dokonce vést ke vzniku plísní. Rovněž se nedoporučuje uchovávat nábytek ve fólii. Stojí za to připomenout, že veškerý nábytek by měl být umístěn minimálně 5 cm od stěny – vyhnete se tak deformaci a oděru materiálu. Velmi důležitá je také bezpečná vzdálenost (alespoň 1m) od aktivních zdrojů tepla, jako jsou topidla, sporáky nebo kamna.

Při správném používání a čištění se budete dlouho těšit z vynikajícího vzhledu svého nábytku.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
www.scandicsofa.cz
Shop je v režimu náhledu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium